Plazmové řezačky
Plazmové řezání patří k nejmodernějším způsobům dělení materiálů. Naše nabídka proto obsahuje i plazmové řezačky, jinak řečené plazmové řezací stroje. Vybírat můžete z jednoúčelových řezaček i ze strojů kombinovaných se svářečkou.
#ShowMore#
Je zkrátka jen na vás, jaký typ zvolíte. Na výběr máte samozřejmě také svářecí potřeby, které při práci můžete využít. Jádro nabídky tvoří plazmové řezačky značky TUSON, které si automechanici i řemeslníci oblíbili díky vysoké kvalitě a atraktivní ceně.
Nejprodávanější
Plazmové řezání: rychlé, levné a kvalitní. Prostě moderní
Řezání plazmou je v posledních letech čím dál populárnější. Je určeno k dělení neželezných kovů a také materiálů s elektrickou vodivostí. Jmenujme například ocel, nerezovou ocel, měď nebo hliník. Stroji pro tuto práci se zkráceně říká plazmová řezačka, popř. plazmový řezací stroj.
Princip tohoto druhu řezání je poměrně jednoduchý. Při dělení materiálu se využívá tenký paprsek takzvané plazmy. Jejím základem je úzký stabilizovaný elektrický oblouk, který je vysokou rychlostí tlačen do řezaného materiálu. Ten se pak taví. Při tlačení se používá takzvaný hnací plyn. V drtivé většině případů stačí vzduch nebo dusík, takto provedený řez je ale ještě třeba následně dále upravit pro finální svařování. V případě, že je řez ihned určený pro následné svařování, se používá kyslík – proces řezání je pak kvalitnější. Druhý jmenovaný způsob je však typický spíše pro průmyslové řezání, pro klasický ruční způsob je plně dostačující elektrická energie a přívod obyčejného vzduchu. Rychlost plazmy při výstupu z trysky dosahuje až 2300m/s. To má za následek jednu z mála nevýhod, tedy relativní hlučnost.
Plazmové řezání má však podstatně více výhod. Jmenujme například malé rozměry a nízkou hmotnost ručních plazmových řezaček – většinu z nich lze dokonce přenést snadno v ruce – vysokou kvalitu řezu nebo nízké pracovní náklady. Díky tomu se plazmové řezání rozšiřuje čím dál více. Moderní multifunkční plazmové řezačky bývají navíc kombinované se svářečkami (nejčastěji pro metody TIG nebo MMA) a je s nimi tedy možné nařezaný materiál ihned spojovat do požadovaného tvaru. Také to náklady snižuje, protože není třeba vybavovat dílnu či servis dalšími stroji.